| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| Inductance | 22 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 1.3 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 331
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05760
Ext.Price$0.05760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05760 | $0.05760 |
| 10 | $0.05352 | $0.53520 |
| 50 | $0.04973 | $2.48650 |
| 100 | $0.04555 | $4.55500 |
| 500 | $0.04172 | $20.86000 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03657 | $109.71000 |
| 5000 | $0.03499 | $174.95000 |
